سفید کردن واژن

دکتر فاطمه فیروزی | متخصص زنان، زایمان و نازایی

مدت زمان مطالعه5 دقیقه

سفید کردن واژن

قطعا تنها ویژگی های داخلی دستگاه تناسلی نیست که می تواند برای بانوان رابطه ای جنسی لذت بخشی را به ارمغان آورد. شکل ظاهر و جوانی واژن نیز از جمله فاکتور هایی است که می تواند کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد.

به این منظور انجام جراحی های لابیاپلاستی و یا جوانسازی پوست ناحیه تناسلی و کشاله ران نیز در حال حاضر طرفداران بی شماری دارد. در عصر حاضر توجه به جوانسازی ناحیه تناسلی بیش از گذشته به چشم می خورد به طوری که می توان گفت میزان قابل توجهی از مراجعین به مطب متخصص زنان را افرادی تشکیل می دهند که به دنبال جراحی زیبایی دستگاه تناسلی هستند.

سفید-کردن-واژن-در-مشهد

واژینوپلاستی، پرینورافی و جراحی های تنگ کردن واژن به طور کلی از جمله اقداماتی هستند که بانوان به آن ها توجه می کنند.

در ادامه این نوشتار به یکی از عبارت های پر سرچ در این زمینه به نام روش های سفید کردن دستگاه تناسلی می پردازیم. اگر شما نیز به دنبال درمان تیرگی دستگاه تناسلی هستید خواننده این نوشتار باشید:

درباره سفید کردن واژن

عوامل بسیاری بر ایجاد تیرگی دستگاه تناسلی نقش دراند، برای مثال افزایش سن، بارداری های پی در پی، رابطه جنسی، ژنتیک مشکلات هورمونی و حتی پوشیدن لباس های نامناسب می تواند این مشکل را برای بانوان ایجاد کند.

تیرگی ناحیه تناسلی می تواند اعتماد به نفس بانوان در برقراری رابطه جنسی را کاهش دهد. بسیاری از بانوان به علت شرمساری از پوست تیره دستگاه تناسلی رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه نمی کنند. به طوری که در طول رابطه تماما به این می اندیشند که شریک جنسی چطور آن ها را قضاوت خواهد کرد؟ آیا او نیز به مانند آن ها از این رابطه لذت نمی برد؟ یا پوست تیره می تواند شریک آن ها را از برقراری رابطه جنسی منصرف کند؟

این ها تمامی افکاری است که در پی ایجاد این عارضه به وجود خواهد آمد. اما راه درمان چیست؟

قطعا افرادی که به دنبال سفید کردن دستگاه تناسلی هستند راه های بسیاری را امتحان کرده اند، راه های سنتی و درمان های خانگی یکی از اولین راه های انتخابی آن ها بوده است. در ادامه در این باره بیشتر می خوانید.

 

روش های خانگی درمان تیرگی واژن

روش های سنتی و درمان های خانگی این عارضه بیشمارند. استفاده از محلول های دارویی و بهره مندی از خواص دارویی برخی گیاهان افراد را به این باور می رساند که استفاده از آن ها راه حل مشکل شان خواهد بود.

با وجود اینکه ممکن است برخی از این راه های درمانی مثمر ثمر باشد، اما به دلیل طولانی بودن زمان پاسخدهی آن ها و یا بی نتیجه ماندن بسیاری از روش ها موجب می شود بعد از مدتی اندک، افراد ادامه راه درمانی رارها کنند. اساسا انسان به دنبال راهی موثر با اثربخشی زودهنگام است. از طرفی ایجاد حساسیت و عوارض برخی از این دارو های گیاهی می تواند مشکلات عدیده ای را برای بانوان ایجاد کند، چراکه تجویز آن ها با آزمایشات قبلی صورت نگرفته است. بنابراین پیشنهاد می کنیم کمی بیشتر درباره تکنولوژی های موجود برای سفید کردن دستگاه تناسلی بخوانید.

علت تیرگی واژن

دانستن دلیل تیرگی دستگاه تناسلی می تواند شما را برای درمان و استفاده از روش درمانی راهنمایی کند. ممکن است تیرگی واژن به علت بیماری زمینه ای باشد. بنابراین آگاهی از این موضوع می تواند با شناخت بیماری موجب از بین رفتن تیرگی دستگاه تناسلی شود. از جمله علل شایع تیرگی دستگاه تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش سن
 • استفاده از پورد تالک
 • اختلالات پوستی
 • اختلالات کبدی
 • ابتلا به سرطان معده
 • نوسانات هورمونی
 • اختلالات عملکرد تیروئید
 • کمبود ویتامین
 • ژنتیک
 • ابتلا به بیماری هایی مانند کوشینگ و آکرومگالی
 • افزایش وزن
 • ابتلا به سندروم پلی کیستیک
 • استفاده از ابزار اصلاح مو ناحیه تناسلی
 • استفاده از محصولات بهداشتی
 • پوشیدن لباس های جذب
 • مصرف برخی دارو ها

راه های سفید کردن دستگاه تناسلی

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و همسو با آن پیشرفت علوم پزشکی راه های اثر بخش تری در این زمینه به وجود آمده است. سفید کردن دستگاه تناسلی با لیزر یکی از روش هایی است که بانوان می توانند از آن به عنوان روشی مطلوب استفاده کنند.

لیزردی اکسید کربن اکنون از جمله تکنولوژی هایی است که می تواند با از بین بردن  نواحی تیره واژن موجب جوانسازی پوست دستگاه تناسلی شود. در ادامه به دیگر روش های سفید کردن دستگاه تناسلی اشاره خواهد شد:

 • کربوکسی تراپی
 • میکرونیدلینگ
 • مزوتراپی

استفاده از لیزر می تواند با ایجاد لایه برداری موجب تغییر رنگ ناحیه دستگاه تناسلی شود و در ادامه با ایجاد کلاژن سازی و تحریک پوست برای از سرگیری این فرآیند موجب جوانسازی پوست دستگاه تناسلی و تغییر رنگ آن شود. استفاده از انواع لیزر بنا بر نوع پوست بیمار و میزان تیرگی آن خواهد بود.

دکتر فاطمه فیروزی، متخصص زنان، زایمان و نازایی هستند.جهت ارتباط با دکتر فاطمه فیروزی می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه کرده و یا با شمارهای 32566612_32566581 تماس بگیرید.

 

هزینه سفید کردن واژن

هزینه این خدمات زیبایی بنابر روش استفاده شده و تعرفه متخصص متفاوت خواهد بود. همانطور که می دانید این خدمات به دلیل توجیه ایجاد زیباسازی نمی تواند مشمول استفاده از خدمات بیمه های درمانی شوند. افراد می توانند با مراجعه به بهترین متخصص زنان درباره نوع دستگاه و همچنین میزان هزینه نهایی مشورت کنند.

سخن پایانی

سفید کردن واژن را نباید به معنای مطلق ایجاد سفیدی دانست، این روش در واقع به معنای رفع تیرگی دستگاه تناسلی خواهد بود. به این معنا که ممکن است سفید کردن دستگاه تناسلی برای پوست های تیره به اندازه پوست های  روشن نتیجه دهی قابل ملاحظه ای ایجاد نکند. درواقع افراد باید نتیجه را بر حسب رنگ اولیه پوست واژن خود در نظر بگیرند. قطعا انجام روش های سفید کردن دستگاه تناسلی به معنای تغییر رنگ اصلی پوست نیست.

در نهایت پیشنهاد می شود برای انجام این خدمات افراد ابتدا مورد مشاوره پزشکی قرار بگیرند تا با علت یابی تیرگی پوست دستگاه تناسلی بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهارده =

Call Now Button