لابیاپلاستی

دکتر فاطمه فیروزی | متخصص زنان، زایمان و نازایی

مدت زمان مطالعه4 دقیقه

لابیاپلاستی در کرج

لابیاپلاستی یکی از مهم ترین روش های جراحی زیبایی ناحیه تناسلی خانم هاست که با تمر کز بیشتر روی لابیا ها مشکلات حاصل شده در این نواحی را از بین می برد.بسیاری از زنان سوالاتی چند را به نحو پرتکرار از پزشکان و متخصصین مختلف می پرسند. در این مقاله دکتر فاطمه فیروزی، به پاسخگویی به پرتکرار ترین سوالات و نیز مهم ترین موضوعات در زمینه لابیا پلاستی خواهیم پرداخت.

لابیاپلاستی-در-کرج

روند انجام لابیاپلاستی چگونه است؟

در لابیاپلاستی با تکنیک های مختلفی به برش لابیاها می پردازند و لابیاهای اضافی و نیز افتاده و شل شده را از تنه اصلی جدا می کنند.

نکته ای که در این خصوص  وجود دارد این است که عمل خطرات خاصی ایجاد نمیکند. در صورتی که از بخیه استفاده شود، در طول مدت زمان کوتاهی بخیه ها از ناحیه تناسلی جدا می شود و خود بخود ( به اصطلاح) می افتند. در این زمان نگرانی دیگری وجود ندارد. زیرا که نخ بخیه جذب بدن می شود و عارضه ای را در پی نخواهد داشت.

در روش لیزر، پروسه ی بخیه زدن کمتر می شود و خونریزی کمتر است و بافت سریعتر جوش می خورد. در واقع روند بهبودی زودتر و بهتر انجام می شود.

نتایج مثبت و مزایای لابیاپلاستی چیست؟

 • حذف کردن لابیاهای اضافی ؛ در واقع لابیاهایی که بزرگ هستند باید بخشی از آنها برداشته شود تا نمای ظاهری زیباتر شود.
 • زیبایی ظاهری و بهبود روند رابطه جنسی؛ این نتیجه جزء مزایایی است که در ارتباط با دیگر عارضه ها نمایان می شود.
 • کوچک شدن لبیا و گاه کوچک کردم کلاهک کلیتوریس می تواند در افزایش لذت جنسی در زنان و مردان اثر گذار باشد.
 • میل جنسی و نیز جذابیت جنسی زنان برای همسران شان در نتیجه ی این اقدام کاملا امری طبیعی است زیرا که زنان در امر رابطه جنسی بهتر عمل خواهند کرد.
 • افزایش اعتماد به نفس در زنان؛ زنانی که با مشکلاتی در نواحی واژینال مواجه شده اند اعتماد به نفس خود را در هنگام رابطه جنسی از دست می دهند. ولی زمانی که واژن آنها با افزایش کیفیت ظاهری و نیز عملکری مواجه می شود زنان نیز می توانند بهتر رابطه جنسی برقرار کنند.
 • رفع چین و چروک، رفع شلی و افتادگی لابیاها این روش در کمترین زمان ممکن رخ می دهد.
 • درد و نارحتی زیادی ایجاد نمی کند. زیرا که از بی حسی های موضعی استفاده می شود و هیچ نگرانی را برای زنان پیش نمی آورد.
 • زنان بعد از انجام لابیاپلاستی نیازی به بستری شدن ندارند. از همین رو می توانند به راحتی به منزل مراجعت کنند. اما باید تمامی نکات مراقبتی را دقیق انجام دهند.

چه کسانی می توانند برای انجام لابیاپلاستی اقدام کنند؟

 • زنانی که بر اثر عوامل ژنتیکی و ارثی لابیاهای بزرگی دارند که ممکن است این بزرگی ازار دهنده باشد.
 • زنانی که لابیاهای غیر قرینه دارند.
 • بسیاری از زنان برای زیباتر شدن ناحیه تناسلی شان این اقدام را انجام می دهند.
 • این افراد نیز با مشورت پزشک می توانند به لابیاپلاستی بپردازند

آیا لابیاپلاستی خطراتی را برای زنان در پی دارد؟

خیر. می توان گفت در همه این سال هایی که لابیاپلاستی انجام می شود عارضه های خطرناک و مشکل آفرینی از روش لابیاپلاستی دیده نشده است. از همین رو می توانید به راحتی و بدون دغدغه این عمل را انجام دهید.

دکتر فاطمه فیروزی، متخصص زنان، زایمان و نازایی هستند.جهت ارتباط با دکتر فاطمه فیروزی می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه کرده و یا با شمارهای 32566612_32566581 تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از انجام لابیاپلاستی کدامند؟

 • چند روز اولیه بعد از انجام جراحی را سعی کنید در استراحت باشید.
 • انجام رابطه جنسی تا مدتی کوتاه ممنوع است، این مدت زمان تقریبا یکماهه است. اما گاها مشاهده شده است به دلیل تفاوت دوره زمانی بهبود در افراد مختلف سبب شده است پزشکان ممنوعیت رابطه جنسی را در زنان بیشتر یا کمتر از این زمان بدانند.
 • باید از انجام کارهای سنگین پرهیز شود. فعالیت های سنگین می تواند فشار زیادی را به نواحی لگنی و نیز واژینال زنان وارد سازد. این فشار می تواند در نتیجه ی عمل تاثیر گذار باشد و بهبودی را کند تر کند.
 • جابجا کردن و نیز برداشتن وسایل سنگین ممنوع
 • بعد از انجام جراحی که تاثیر بی حس کننده ها از بین می رود برای کاهش درد می توانید از قرص های مسکن استفاده کنید. البته باید این قرص ها تحت نظر و با تجویز پزشک مصرف شود

نکته ای کلی و ضروری در زمینه لابیاپلاستی

برای انجام لابیاپلاستی تکنیک های مختلفی بکار گرفته می شود. مثلا در مواردی لابیا ها به شکل Y  برش می خورند و یا در موارد دیگر لابیا ها به حال Z در می آیند.

این تکنیک ها با توجه به شرایط فردی زنان تعیین می شود. در جلسات مشاوره تمامی این نکات از سوی پزشک مطرح می گردد و شما نیز می توانید از توقعات و انتظارات خود صحبت کنید. این جلسات منجر به اتخاذ بهترین تصمیم می شود.

نتیجه گیری

در انتها به عنوان سخن پایانی این توصیه را داریم که برای انجام لابیاپلاستی حتما از بهترین متخصصین این حوزه مدد جویید تا کمترین احتمال خطر برای سلامتی و زیبایی دستگاه تناسلی شما وجود نداشته باشد. تجربه و توانمندی پزشک تا حد زیادی می تواند در نتیجه بخشی بالای جراحی اثر گذار باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

Call Now Button