دکتر فاطمه فیروزی / زیبایی زنان / لابیاپلاستی چیست؟ بهتر است با لیزر انجام شود یا جراحی؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لابیاپلاستی چیست؟ بهتر است با لیزر انجام شود یا جراحی؟

لابیاپلاستی یکی از مهم ترین روش های جراحی زیبایی ناحیه تناسلی خانم هاست که با تمرکز بیشتر روی لابیاها مشکلات حاصل شده در این نواحی را از بین می برد. بسیاری از زنان سوالاتی چند را به نحو  پرتکرار از پزشکان و متخصصین مختلف می پرسند. در این مقاله دکتر فاطمه فیروزی، به پاسخگویی به پرتکرار ترین سوالات و نیز مهم ترین موضوعات در زمینه لابیا پلاستی خواهیم پرداخت.

روند انجام لابیاپلاستی چگونه است؟

لابیاپلاستی-در-کرج

در لابیاپلاستی با تکنیک های مختلفی به برش لابیاها می پردازند و لابیاهای اضافی و نیز افتاده و شل شده را از تنه اصلی جدا می کنند.

نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که عمل خطرات خاصی ایجاد نمی کند. در صورتی که از بخیه استفاده شود، در طول مدت زمان کوتاهی بخیه ها از ناحیه تناسلی جدا می شود و خود بخود (به اصطلاح) می افتند. در این زمان نگرانی دیگری وجود ندارد. زیرا که نخ بخیه جذب بدن می شود و عارضه ای را در پی نخواهد داشت.

در روش لیزر، پروسه ی بخیه زدن کمتر می شود و خونریزی کمتر است و بافت سریعتر جوش می خورد. در واقع روند بهبودی زودتر و بهتر انجام می شود.

نتایج مثبت و مزایای لابیاپلاستی چیست؟

 • زنان بعد از انجام لابیاپلاستی نیازی به بستری شدن ندارند. از همین رو می توانند به راحتی به منزل مراجعت کنند. اما باید تمامی نکات مراقبتی را دقیق انجام دهند.
 • افزایش اعتماد به نفس در زنان؛ زنانی که با مشکلاتی در نواحی واژینال مواجه شده اند اعتماد به نفس خود را در هنگام رابطه جنسی از دست می دهند. ولی زمانی که واژن آنها با افزایش کیفیت ظاهری و نیز عملکری مواجه می شود زنان نیز می توانند بهتر رابطه جنسی برقرار کنند.
 • میل جنسی و نیز جذابیت جنسی زنان برای همسران شان در نتیجه ی این اقدام کاملا امری طبیعی است زیرا که زنان در امر رابطه جنسی بهتر عمل خواهند کرد.
 • درد و ناراحتی زیادی ایجاد نمی کند. زیرا که از بی حسی های موضعی استفاده می شود و هیچ نگرانی را برای زنان پیش نمی آورد.
 • حذف کردن لابیاهای اضافی؛ در واقع لابیاهایی که بزرگ هستند باید بخشی از آنها برداشته شود تا نمای ظاهری زیباتر شود.
 • زیبایی ظاهری و بهبود روند رابطه جنسی؛ این نتیجه جزء مزایایی است که در ارتباط با دیگر عارضه ها نمایان می شود.
 • کوچک شدن لبیا و گاه کوچک کردن کلاهک کلیتوریس می تواند در افزایش لذت جنسی در زنان و مردان اثر گذار باشد.
 • رفع چین و چروک، رفع شلی و افتادگی لابیاها این روش در کمترین زمان ممکن رخ می دهد.

چه کسانی می توانند برای انجام لابیاپلاستی اقدام کنند؟

 • زنانی که بر اثر عوامل ژنتیکی و ارثی لابیاهای بزرگی دارند که ممکن است این بزرگی آزار دهنده باشد.
 • زنانی که لابیاهای غیر قرینه دارند.
 • بسیاری از زنان برای زیباتر شدن ناحیه تناسلی شان این اقدام را انجام می دهند.
 • این افراد نیز با مشورت پزشک می توانند به لابیاپلاستی بپردازند.

آیا لابیاپلاستی خطراتی را برای زنان در پی دارد؟

خیر. می توان گفت در همه این سال هایی که لابیاپلاستی انجام می شود عارضه های خطرناک و مشکل آفرینی از روش لابیاپلاستی دیده نشده است. از همین رو می توانید به راحتی و بدون دغدغه این عمل را انجام دهید.

تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی

بسیاری از افراد برایشان سوال است لابیاپلاستی با لیز رو جراحی چه تفاوت ها،مزایای و کاربردهایی دارند، در این مطلب دکتر فاطمه فیروزی، جراح لابیاپلاستی درباره تمامی تفاوت هایی این دو روش توضیح خواهند داد، ادامه مطلب را با ماهمراه باشید.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی لابیاپلاستی

می توان گفت جراحی لابیاپلاستی با لیزر نسبت به لابیاپلاستی با چاقوی سرد بسیار ارجح است، زیرا:

 •  برشی که در لابیاپلاستی با لیزر انجام می شود در حد میکرو بوده و بسیار ظریف است.
 • بدین صورت  آسیب بافتی بسیار اندک خواهد بود.
 • زمان ترمیم زخم بسیار کوتاه است.
 • به طور اسکار کمتری در این روش نسبت به جراحی لابیاپلاستی وجود دارد.
 • لابیاپلاستی با لیزر به صورت سرپایی انجام می شود، بدین ترتیب بیمار احساس بهتر و خوشایندی خواهد داشت.
 • احتمال عفونت بعد از عمل کاهش می یابد.
 •  در لیزر هزمان با ایجاد برش، عروق را منعقد می کند بدین ترتیب بخیه کمتری خواهیم داشت، گاهی اوقات نیاز به هیچگونه بخیه ای نیست. اما در صورت ایجاد بخیه، تعداد بخیه ایجاد شده نسبت به جراحی لابیاپلاستی بسیار کمتر است.

متخصصین توصیه می کنند، برای انجام لابیاپلاستی از لیز استفاده شود به صورت سرپایی و با بی حسی موضوعی.

آیا لابیاپلاستی برای دختران باکره قابل انجام است؟

بله، لابیاپلاستی برای خانم ها در هر سنی قابل انجام است در سنین باروری، غیر باروری، قبل از ازدواج و بعد از ازدواج. لابیاپلاستی عملا هیچ آسیبی به پرده بکارت نخواهد زد.

لبیاپلاستی در میل جنسی اثری دارد؟

لابیاپلاستی بر میل جنسی موثر است به صورتی که میل جنسی راافزایش می دهد. درخانم هایی که کلاهک کلیتوریس بزرگ است که عملی وجود دارد که همزمان با لابیاپلاستی انجام شده و می تواند دسترسی به کلیتوریس را افزایش دهد که در نتیجه رضایت جنسی را افزایش می دهد.

مراقبت های بعد از انجام لابیاپلاستی کدامند؟

 • چند روز اولیه بعد از انجام جراحی را سعی کنید در استراحت باشید.
 • انجام رابطه جنسی تا مدتی کوتاه ممنوع است، این مدت زمان تقریبا یکماهه است. اما گاها مشاهده شده است به دلیل تفاوت دوره زمانی بهبود در افراد مختلف سبب شده است پزشکان ممنوعیت رابطه جنسی را در زنان بیشتر یا کمتر از این زمان بدانند.
 • باید از انجام کارهای سنگین پرهیز شود. فعالیت های سنگین می تواند فشار زیادی را به نواحی لگنی و نیز واژینال زنان وارد سازد. این فشار می تواند در نتیجه ی عمل تاثیر گذار باشد و بهبودی را کند تر کند.
 • جابجا کردن و نیز برداشتن وسایل سنگین ممنوع
 • بعد از انجام جراحی که تاثیر بی حس کننده ها از بین می رود برای کاهش درد می توانید از قرص های مسکن استفاده کنید. البته باید این قرص ها تحت نظر و با تجویز پزشک مصرف شود

آیا لابیاپلاستی عوارض دارد؟

لابیاپلاستی نوعی عمل است که متخصص زنان خوب و جراح لابیاپلاستی درباره اقدامات قبل از عمل  و عواضری که می تواند متوجه بیمار بای تضیحاتی را می دهد از جمله:

 • بعد از لابیاپلاستی بیمار ممکن است دچار خونریزی شود.
 • لابیاپلاستی ممکن است ایجاد عفونت کند.

اما تمامی مواردی که گفته شد با رعایت مجموعه ای از مرتقبت ها و اقدامات پیشگیرانه درست و همینطور انجام عمل لابیاپلاستی به طریق صحیح قابل پیشگیری هستند.

نکته ای کلی و ضروری در زمینه لابیاپلاستی

برای انجام لابیاپلاستی تکنیک های مختلفی بکار گرفته می شود. مثلا در مواردی لابیا ها به شکل Y برش می خورند و یا در موارد دیگر لابیاها به حال Z در می آیند.

این تکنیک ها با توجه به شرایط فردی زنان تعیین می شود. در جلسات مشاوره تمامی این نکات از سوی پزشک مطرح می گردد و شما نیز می توانید از توقعات و انتظارات خود صحبت کنید. این جلسات منجر به اتخاذ بهترین تصمیم می شود.

لابیاپلاستی یکی از محبوبترین عمل های زیبایی است که امروزه بدون درد و عوارضی توسط متخصصین انجام می شود.

نتیجه گیری

در انتها به عنوان سخن پایانی، این توصیه را داریم که برای انجام لابیاپلاستی حتما از بهترین متخصصین این حوزه مدد جویید تا کمترین احتمال خطر برای سلامتی و زیبایی دستگاه تناسلی شما وجود نداشته باشد. تجربه و توانمندی پزشک تا حد زیادی می تواند در نتیجه بخشی بالای جراحی اثر گذار باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
دکتر فیروزی متخصص زنان در کرج

دکتر فاطمه فیروزی متخصص زنان، زایمان و نازایی و دارای بورد تخصصی هستند، ایشان دکترای پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران نیز گذرانده اند. دوره تخصصی ایشان در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره های فلوشیپ لاپاروسکوپی زنان از ایران و سوییس می باشد، همچنین دوره های لیزر پزشکی از انجمن لیزر روسیه و المان و دوره اموزشی سونوگرافی زنان و سونوهیستروگرافی را گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

twenty − fourteen =

Call Now Buttonتماس با پزشک