خانه » پی ار پی واژن یا اوشات تراپی در کرج
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

پی ار پی واژن یا اوشات تراپی در کرج

اوشات تراپی یا پی آر پی واژن واژه ای که شاید نام آن برای گوش شما آشنا باشد. سال هاست که تزریقات زیبایی زنان، لابیاپلاستی، جراحی تنگ کردن واژن و… به دلایل زیبایی و درمانی مورد استفاده بسیای از بانوان قرار دارد. پی آر پی یکی از مشتقات خون است. از آن در بسیاری از موارد نظیر جوانسازی صورت، کاشت موی سر یا حتی تزریق به مفصل زانو نیز استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با پی آر پی واژن صحبت کنیم  و شما را از مزایای استفاده از آن آگاه کنیم.

پی آر پی واژن

ابتدا بهتر است در ارتباط با ترکیبات این ماده سخن بگوییم. همانگونه که در قبل اشاره کردیم. پی آر پی از مشتقات خونی است. یعنی برای تهیه آن ابتدا باید خون بدهید. در فرایندی آزمایشگاهی، پلاسمای خون شما جدا شده و این ماده غنی از پلاکت به واژن تزریق می شود. مراحل آن را در ادامه به شما شرح خواهیم داد.

مراحل تزریق پی آر پی واژن

مرحله اول خون گیری

در این مرحله از شما خون گرفته می شود. خون گیری در این مرحله زیاد نیست و لازم نیست نگران آن باشید. روش خون گیری و مقدار آن به همان صورتی است که در آزمایش خون معمولی تجربه می کنید.

مرحله دوم سانتریفیوژ

در مرحله دوم روی خون شما اعملی انجام می شود که پلاسمای غنی از پلاکت از آن جدا شود. در این مرحله خون شما فرآوری شده و ترکیب لازم انجام شود. در واقع در این مرحله خون با سرعت در سانترریفیوژ می چرخد تا تکیب مورد نظر ایجاد شود.

مرحله سوم تزریق 

در این مرحله با کمک بی حسی موضعی، این ماده به ناحیه مد نظر تزریق می شود. این ناحیه ممکن است بخش های مختلف واژن و یا حتی نقطه جی باشد.

مزایای تزریق پی ار پی به واژن

مزایای اوشات تراپی

 تا به اینجای مقاله دریافتید در اوشات تراپی ماده ای غنی از پلاسمای بدن شما، به واژن تزریق می شود. اما این چه کاربردی دارد؟ چه کسانی می توانند از آن سود ببرند؟ اول از همه باید بدانید پی آر پی به چه منظور تزریق می شود. برخی از مهم ترین کاربرد های آن شامل موارد زیر می شود:

  • جوانسازی پوست واژن
  • افزایش میل و لذت جنسی و درمان مواردی نظیر دیر ارضایی در بانوان
  • درمان اختلالاتی نظیر خشکی واژن
  • درمان اختلالاتی نظیر بی اختیاری ادرار
  • بهره بردن از مزایای تنگ کردن واژن  

این روش یک روش کاملا کم تهاجمی بوده و در مقایسه با پرینوگرافی و جراحی های تنگ کردن واژن، عوارض ندارد. همچنین ترگیبات آن از بدن خود فرد است و به همین دلیل این ماده با بدن سازگار است و امکان بروز حساسیت نسبت به آن وجود ندارد.  

بنابراین کسانی که این شکلات را دارند، کاندید مناسب اوشات تراپی هستند.

نتیجه تزریق پی آر پی به واژن را بدانید

✔️ افزایش خاصیت الاستیکی واژن

✔️ رفع برخی مشکلات و بیماری های مرتبط با اندام تناسلی

✔️ برطرف شدن اکثر مشکلات جنسی در زنان

✔️ بهبود گردش خون در اندام تناسلی زنان

البته لازم است اگر به دلیل بر طرف شدن مشکل خاصی از این روش ااستفاده می کنید، حتما متخصص زیبایی زنان را در جریان بگذارید. چرا که ممکن است درمان های دیگر برای برطرف شدن مشکل شما پیشنهاد می شود. درواقع تولید کلاژن، رشد سلولس و جوانسازی همه و همه به دلیل تزریق پلاکت ایجاد خواهد شد.

PRP برای افزایش شانس بارداری

آیا می دانید تحقیقات نشان داده است که پی آر پی در افزایش شانس بارداری موثر است؟ از این روش در مرحله بازیابی تخمک به تخمدان استفاده می شود. بنابراین سلول های بنیادی تحریک خواهد شد. بنابراین با افزایش تخمک های زنده، شانس بارداری افزایش می یابد. به این ترتیب موجب افزایش شانس بچه دار شدن می شود. اما متخصصان زنان و زایمان ممکن است برای درمان نازایی روش های مطمئن تری را به شما پیشنهاد دهند.

اوشات تراپی

سخن آخر

از میان تزریقات زیبایی که برای زنان انجام می شود، پی آر پی واژن یا اوشات تراپی یکی از روش هایی است که با تحریک کلاژن، علاوه بر جوانسازی واژن مزایای بسیار دیگری دارد. بنابراین در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. اگر می خواهید از این روش برای رفع مشکلات زنانه استفاده کنید، لازم است ابتدا پزشک خود را در جریان بگذارید. این روش یک راه کم تهاجمی و از خون خود فرد تهیه می شود. به همین دلیل نیاز به نگرانی در ارتباط با عوارض آن نخواهد بود.

سوالات متداول شما

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی متخصص زنان، زایمان و نازایی و دارای بورد تخصصی هستند، ایشان دکترای پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران نیز گذرانده اند. دوره تخصصی ایشان در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره های فلوشیپ لاپاروسکوپی زنان از ایران و سوییس می باشد، همچنین دوره های لیزر پزشکی از انجمن لیزر روسیه و المان و دوره اموزشی سونوگرافی زنان و سونوهیستروگرافی را گذرانده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن یک روش زیبایی برای زنان است. این پرکننده‌های مخصوص به لب‌های خارجی واژن (لابیا) حجم می‌دهد...

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *