خانه » لیزر درمانی بعد از عمل جراحی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

لیزر درمانی بعد از عمل جراحی

بسیاری از زنان تحت اعمال جراحی مختلفی قرار می گیرند. از جمله مهم ترین این جراحی ها زایمان سزارین، انواع مختلفی از جراحی های زیبایی همچون لابیاپلاستی، واژینوپلاستی می باشد.یکی از عمده مشکلاتی که زنان بعد از انجام جراحی دارند این است که محل بخیه و برش هایی که طی یک جراحی باقی مانده است نمای ظاهری بدن آن ها را تغییر داده است. بنا براین به دنبال راهکاری هستند که بتوانند تاثیر محل زخم ها و برش های جراحی را به کمترین میزان ممکن برسانند.

لیزردرمانی-بعد-از-جراحی-زنان-در-کرج

در نوشتاری که در پیش دارید قصد داریم در خصوص یکی از راه حل هایی که برای از بین بردن محل بخیه ها بعد از انجام جراحی بکار گرفته می شود مطالبی را بنگاریم. روش مورد نظر لیزر درمانی بعد از عمل جراحی است.

لیزر درمانی

 • لیزر درمانی از جمله مهم ترین روش هایی است که در طول چند دهه اخیر در طیف های گسترده ای کارایی و ثمربخشی خود را به اثبات رسانیده است.
 • لیزر ها از جهت کاربردی هم در زمینه ها ی زیبایی و هم در زمینه های درمانی کاملا نقش پررنگی ایفا می کنند.
 • لیزرها در انواع مختلفی تولید می شوند و نیز اینکه در طول سال ها پیشرفت های زیادی را، از جهت مدرن شدن و تجهیز شدن به امکانت جدید، داشته اند.
 • از این رو از لیزر درمانی در حوزه های مخلتفی می توان بهره جست.
 • یکی از حوزه های کار بردی بودن لیزر درمانی بعد از عمل های جراحی مختلف است.

مزایای لیزر درمانی

از جمله مهم ترین مزایایی که می توان برای لیزر درمانی بر شمرد از این قرار است:

 1. این روش درمانی و نیز کمک درمانی بدون هیچ گونه عارضه جانبی به حل بسیاری از مشکلات در فرایند ها درمانی خواهد پرداخت.
 2. در کوتاه ترین زمان قابلیت انجام دارد.
 3. بسیاری از درد هایی که در نواحی مختلف بدنی رخ می دهد از جمله کمر، گردن، زانو و غیره با روش لیزر درمانی قابل درمان است.
 4. لیزر درمانی در کوتاه مدت آثار خود را نشان می دهد.
 5. کاهش درد و کاهش آثار جراحی از جمله محل زخم، بخیه، محل سوختگی های مختلف از جمله مزایای انجام لیزر درمانی است.

عمل جراحی زایمان

زایمان از جمله مهم ترین و شیرین ترین تجربه هایی است که زنان می توانند داشته باشند. اما همین اتفاق شیرین و منحصر به فرد پیامد هایی را با خود به همراه دارد که گاها نامطلوب و آزارنده است.

یکی از پیامد هایی که زایمان سزارین دارد این است که محل برش ها و بخیه هایی که به نواحی شکمی زنان زده شده است ظاهر بدن آنها را تغییر داده و موجب نارضایتی زنان می شود.

زنان در این مواقع مشاوره هایی را در زمینه چگونگی از بین بردن یا کاهش این آثار دریافت می کنند. یکی از روش های کارآمد این است که زنان از انواع لیزر درمانی ها برای محو آثار سزارین استفاده می کنند.

لابیاپلاستی

 • از مهم ترین جراحی های زیبایی که بسیاری از زنان این روزها انجام می دهند لابیاپلاستی است.
 • لابیاپلاستی جراحی ای است که در طی آن تمامی نقایص و مشکلاتی که در بخش لابیاها رخ داده است، برطرف می شود.
 • روند انجام این نوع جراحی چنین است که برش هایی در بخش های لابیاها زده می شود و بعد از این که اقدامات زیبایی یا تقارن سازی و کوچک سازی انجام می شود، باید اقدامات ترمیمی محل زخم انجام شود.
 • در نهایت برای اینکه محل زخم ها بسته شود از انواع لیزر ها برای بستن محل زخم استفاده می شود.
 • بکار گیری لیزر بعد از اینکه جراحی انجام شد موجب می شود که روند بهبودی سریع تر شود.

واژینوپلاستی

 • درواقع واژینوپلاستی با هدف زیبا سازی و نیز کاهش حالت ارتجاعی واژن ( تنگ کردن) انجام می شود.
 • در این روش دیواره واژن و نیز عضلات داخلی با تکنیک هایی به هم نزدیک می شوند و با روش ها مختلفی این دیواره ها باید ثابت بمانند.
 • یکی از روش هایی که در این نوع از جراحی می تواند کمک رسان خوبی باشد این است که از لیزر های مختلفی برای روند واژینوپلاستی بکار گرفته شود.
 • لیزر ها در واقع با نفوذ به بافت داخلی و بیرونی واژن می توانند به راحتی افراد و پزشکان را به هدفی که دنبال می کنند برسانند.
 • *البته این نکته را باید پیش چشم و نظر خود داشته باشید که لیزر ها انواع مختلفی دارند و پزشکان برای انجام هرنوع اقدام درمانی و زیبایی از یکی از انواع لیزر ها استفاده می کنند.

نتیجه گیری

در خاتمه، برای انجام لیزر درمانی نکته ای که باید مد نظر قراردهید این است که حتما از بهترین و معتبر ترین پزشکان و نیز بهترین مراکز لیزر درمانی کمک بگیرید.

لیزر درمانی علیرغم اینکه فواید بسیاری دارد اگر از سوی پزشکان متخصص انجام نشود می تواند آثار منفی داشته باشد. بنابراین این شمائید که باید در برابر بدن خود مسئولانه عمل کنید و برای مداوای آن بهترین شرایط را فراهم کنید.

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی متخصص زنان، زایمان و نازایی و دارای بورد تخصصی هستند، ایشان دکترای پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران نیز گذرانده اند. دوره تخصصی ایشان در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره های فلوشیپ لاپاروسکوپی زنان از ایران و سوییس می باشد، همچنین دوره های لیزر پزشکی از انجمن لیزر روسیه و المان و دوره اموزشی سونوگرافی زنان و سونوهیستروگرافی را گذرانده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن یک روش زیبایی برای زنان است. این پرکننده‌های مخصوص به لب‌های خارجی واژن (لابیا) حجم می‌دهد...

۱ دیدگاه
 1. بسیار عالی بود. واقعا بعضی وقتا یه چیزایی واسه سلامتی اهمیت داره و یه نکاتی رو آدم میخونه که حیرت میکنه. ممنونم ازتون

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *