خانه » متخصص زنان خوب در کرج
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

متخصص زنان خوب در کرج

زنان در طول زندگی ممکن است بیماری ها و مشکلاتی را تجربه کنند و برای درمان این مشکلات به دنبال متخصص زنان خوب در شهر خود باشند. میزان تجربه و تسلط پزشک در تشخیص و درمان هر نوع بیماری حرف اول را می زند، بنابراین توصیه می شود از ابتدا برای تشخیص بیماری خود تا درمان آن با پزشکان مطرح مشورت نمایید. در ادامه مطلب به مهم ترین خدمات دکتر فاطمه فیروزی متخصص زنان در کرج و نحوه انجام آن ها و نکات مهم درباره حوزه تخصص زنان، خواهیم پرداخت.

سلامت و بهداشت زنان از مهم ترین نکاتی است که باعث افزایش کیفیت زناشویی و نیز بهبود مدیریت یک رابطه جنسی موفق از سوی آن ها می شود. این روزها به دلیل رشد و گسترشی که در دانش پزشکی رخ داده است و از سوی دیگر به دلیل ورود نوین ترین ابزارآلات پزشکی اقدامات تشخیصی دقت فراوان یافته است. به طبع اگر تشخیص ها دقیق شود روند درمان نیز موفقیت آمیزتر خواهد بود زیرا تشخیص دقیق موجب می شود بهترین روش درمان بکار گرفته شود.


متخصص زنان

درباره دکتر فاطمه فیروزی

حال در این مسیر بهترین متخصص زنان هستند که می توانند با مراقبت های پزشکی و با تکیه بر تخصص و دانشی که دارند زنان و دختران جوان را کمک کنند. اگر ساکن کرج هستید و می خواهید به یک متخصص زنان خوب یا بهترین متخصص زنان در کرج دسترسی پیدا کنید و یا هر کجای سرزمین پهناور ایران هستید، باید نکاتی درباره این تخصص و فاکتورهای مهم آن بدانید، این مقاله از دست ندهید. در ادامه مطلب نکات مهمی در ارتباط با متخصص زنان و خدمات وی ارائه خواهد شد که بسیار کمک کننده در روند یافتن دکتر زنان و مراجعه به وی است.

 


در چه مواقعی به بهترین متخصص زنان مراجعه کنیم؟

مهم ترین شرایط و مواردی که باعث می شود به یک متخصص زنان خوب نیازمند شوید موارد زیر می باشد زیرا درمان و تشخیص آنها نیازمند تخصص و تجربه بالایی است.

 • اختلال در روند طبیعی قاعدگی، یکی از مهمترین مشکلات در عین حال بسیار رایج است.
 • بروز بیماری های مختلف زنانه از جمه عفونت دستگاه تناسلی
 • تجربه درد در هنگام رابطه جنسی
 • خونریزی در حین و یا بعد از انجام رابطه جنسی
 • ناباروری: زنانی که یک سال برای بارداری اقدام می کنند اما به رغم عدم انجام روش های پیشگیری نمی توانند باردار شوند باید به پزشکان متخصص زنان مراجعه کنند.
 • مراقبت های پزشکی در طول بارداری
 • مراقبت های بعد از انجام زایمان
 • انجام زایمان های طبیعی و یا سزارین
 • دریافت مشاوره های دقیق و تخصصی در زمینه نحوه انجام رابطه جنسی موفق و پیشگیری از رفتارهای جنسی مخاطره آمیز
 • و..
ساکنین کرج برای این که بتوانند به بهترین متخصص زنان دسترسی داشته باشند باید در هنگام انتخاب پزشک دقت کنند. طبیعی است که در روند انتخاب باید معیارهایی در دست داشته باشند که در این مسیر به آن ها کمک کند.

بهترین متخصص زنان چه ویژگی هایی دارد؟

 مهم ترین ویژگی های یک متخصص زنان خوب از این قرار است:

 • مدارا و مماشات در زمینه هزینه های درمانی: بسیاری از زنان علیرغم اینکه نیازمند معاینات دقیق هستند اما گاهاً نمی توانند از پس هزینه های درمانی بر آیند. در این موارد پزشکان تلاش می کنند که از لحاظ مالی مدارا کنند و وجدان اخلاقی را در روند کار در نظر بگیرند.
 • بکارگیری بهترین ابزارآلات پزشکی و تشخیصی در روند تشخیص و درمان: ابزار آلات تشخیصی و درمانی نیز از دیگر عوامل موفقیت روند درمان هستند. بنابراین بهترین متخصصین از این ابزار آلات کمک می گیرند تا دقت تشخیص را بالا ببرند.دانش و آگاهی تخصصی در زمینه انواع بیماری های زنانه و نحوه تشخیص بیماری ها
 • راز دار بودن:بهترین متخصص زنان باید تمام اطلاعاتی که از بیمار و مراجعه کننده اش دارد را پیش خود حفظ کند و بدون رضایت وی این اطلاعات را در اختیار هیچ کس قرار ندهد.
 • تجربه زیاد: تجربه باعث می شود که متخصصین بتوانند بهترین روند تشخیص را داشته باشند. علاوه بر دانش تئوری تجربه از مهم ترین عوامل موفقیت روند درمان است.
 • توانایی در ارتباط گیری صمیمانه و دوستانه با مراجعین

خدمات بهترین متخصص زنان


انواع خدمات متداول متخصص زنان

متخصصین و پزشکان خدمات بسیاری زیادی در حوزه زنان انجام می دهند که در ادامه به متداول ترین و مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

پولیپکتومی

درمان پولیپکتومی

با افزایش سن احتمال ایجاد پولیپ افزایش می یابد، پولیپ رحم ممکن است شامل علائمی باشد و یا فرد مبتلا هیچگونه علائمی نداشته باشد، اما از علائم آن می توان به خونریزی و درد اشاره کرد. امروزه روش هایی مانند هیستروسکوپی پولیپکتومی وجود دارد که با استفاده از آن می توان پولیپ رحم را به خوبی درمان کرد. نکته مهم آن است که برای درمان پولیپ رحم حتما به متخصص زنان خوب در شهر خود مراجعه کنید تا تجربه کافی در این امر را داشته باشد.

 

هیستروسکوپی تشخیصی

ابزار تشخیصی هیستروسکوپی

از این روش به منظور تشخیص و بررسی مشکلات متعددی در حوزه زنان استفاده می شود از جمله: بررسی خونریزی های غیر طبیعی از رحم، بررسی علت سقط جنین، تشخیص فیبروم، بررسی علت ناباروری، بررسی و ارزیابی های قبل از عمل جراحی، بررسی ترشحات غیر طبیعی از واژن و…

 

زایمان و باروری

از فاکتورهای ابتدایی مراجعه بیماران به متخصصین زنان، مسائل مربوط به باروری و زایمان است، اینکه پروسه قبل از بارداری ، حین باردرای و فرآیند زایمان طبق اصول و به صورت صحیح انجام گیرد بسیار مهم است. بنابراین سعی کنید از ابتدا به دنبال متخصص زنان خوب باشید.

برای ورود به دوره بارداری نیاز است زنان آمادگی لازم را داشته باشند، بنابراین طبق توصیه های پزشک مجموعه ای از آمادگی را باید کسب کنند و سپس در دوره بارداری لازم است توصیه های مراقبتی را رعایت کنند و رژیم غذایی مناسبی داشته باشند تا به انواع مشکلات در طول بارداری از جمله دیابت بارداری مبتلا نشوند و همینطور تا محدوده ی زمانی مشخصی بعد از بارداری نیز تحت نظارت متخصص زنان باشند.

عمل زیبایی زنان

در حال حاضر جراحی های زیبایی زنان بسیار متداول شده است، باوجود آنکه این جراحی ها به منظور زیبایی انجام می شود اما فواید درمانی نیز دارند. از جمله جراحی های زیبایی رایج شامل: لابیاپلاستی، پرینورافی، جراحی جوانسازی واژن، بوتاکس واژن، تزریق چربی به واژن، سفید کردن و رفع تیرگی واژن و…

 

خدمات لیزر

امروزه دستگاه های لیزر و لیزر درمانی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند به صورتی که بسیاری از عمل های زیبایی دردناک امروزه با لیزر براحتی و بدون هرگونه درد و عوارضی قابل انجام است. از جمله جراحی های زیبایی که با لیزر قابل انجام است: لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن و.. با لیزر است. یکی دیگر از کاربردهای مهم لیزر به کارگیری آن بعد از عمل جراحی (لیزر درمانی بعد از جراحی) است، در این روش می توان آثار و عوارض به جای مانده از عمل جراحی را با لیزر کاهش داد.

لاپاروسکوپی

جراح لاپاروسکوپ در حین انجام عمل

 

عمل لاپاروسکوپی اغلب تحت بیهوشی انجام می شود که در گروه جراحی های کم تهاجمی است، نکته حائز اهمیت آن است که از این روش برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می شود. از جمله مزایای این روش آن است که بیمار زمان کمی را برای فرآیند درمان خود صرف خواهد کرد و دوره نقاهت کوتاهی را تجربه می کند و درد یا ناراحتی های شایع بعد از آن بسیار اندک است و احتمال خطر ابتلا به عفونت در این روش بسیار کم است.

 

میومکتومی

نحوه انجام میومکتومی

به زبان ساده میومکتومی عملی برای رفع فیبروم ها در رحم است. میومکتومی به روش های مختلفی انجام می شود از جمله: میومکتومی لاپاروسکوپی، میومکتومی هیستروسکوپی و میومکتومی شکمی.

 

کیست های تخمدان

یکی از شایع ترین مشکلاتی که مخصوصا دختران جوان را درگیر کرده است، کیست های تخمدان است که نمی توان علت دقیق و مشخصی برای آن یافت. اما روش های گوناگونی برای کنترل این اختلال وجود دارد که در اکثر مواقع مشکلی در فرآیند باروری فرد پدید نمی آورد.

سفید کردن واژن

واژن و کشاله ران روشن کردن

به علل گوناگونی ممکن است ناحیه ی تناسلی تیره شود، از جمله آن: افزایش سن، ژنتیکی، بارداری و.. اما دیگر نیاز نیست این مشکل آزاردهنده را تحمل کنید، زیرا می توان بارروش هایی مانند: کربوکسی تراپی، مزوتراپی، لیزر و.. سفید کردن واژن را انجام داد.

 

آر اف واژینال

خانم های بسیاری هستند که از سستی و شل شدگی واژن بسیار راحت هستند و از این موضوع آزار می بینند، برای رفع این مسئله روش هایی تهاجمی و غیر تهاجمی وجود دارد که آر اف واژینال یکی از روش های پرکاربرد و با کمترین عارضه و بی خطر است. محدودیت سنی برای به کارگیری این روش وجود ندارد اما به طور کلی زمانی که برای رفع سستی واژن به متخصص زنان خوب مراجعه می کنید، با توجه به وضعیت سلامتی فرد و آناتومیکی بدن بهترین روش را انتخاب خواهد کرد.

و…


بهترین متخصص زنان چه اقداماتی انجام می دهد؟

خدمات درمانی و زیبایی در حوزه زنان بسیار زیاد است اما در این قسمت به مهم ترین خدمات درمانی و زیبایی ای که از سوی بهترین متخصص زنان ارائه می شود، اشاره شده است:

 • انجام انواع روش های تشخیصی به منظور دقیق تر شدن معاینات و تشخیص های لازم در هنگام مواجهه با شرایط غیرطبیعی بیمار؛ مثل انجام تست پاپ اسمیر یا انجام کولپوسکوپی
 • جراحی لابیاپلاستی: در طی جراحی لابیاپلاستی، با بکارگیری تکنیک هایی خاص و با انجام برش هایی که در نواحی لابیاها انجام می شود مشکلاتی همچون بزرگی بیش از حد لابیاها و افتادگی آن را برطرف می شود. در مواردی از نخ های بخیه استفاه می شود اما یکی از دیگر راه ها لابیاپلاستی با لیزر است. در روش لیزر محل زخم ها زودتر بهبود پیدا می کنند اما نتیجه جراحی با نتیجه لابیاپلاستی با لیزر مشابه است. بنابراین نمی توان گفت کدام از آن ها بهتر از دیگری است. هرکس با توجه به شرایطی که دارد با یکی از روش ها می تواند لابیاپلاستی انجام دهد.
 • انجام زایمان طبیعی یا سزارین
 • انجام هیسترکتومی
 • انجام لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی توسط دکتر فاطمه فیروزی


رایج ترین علل مراجعات بیماارن به متخصصین زنان

زنان به دلایل گوناگونی ممکن است در طول زندگی به متخصصین زنان مراجعه کنند اما می توان از شایع ترین علل به حوزه بارداری و زایمان اشاره کرد که در این دوره زنان مرتب برای چکاب دوره ای، روش های تشخیصی و درمانی و مراقبت ها به متخصص زنان مراجعه می کنند، مانند:

پیشگیری از بارداری

هر گونه عملی که باعث عدم تشکیل نطفه و حاملگی شوند به عنوان روش های پیشگیری از بارداری شناخته می شوند که این روش ها شامل روش های طبیعی، ابزارهایی نظیر کاندوم زنانه و مردانه، اسفنج، دیافراگم، کلاهک دهانه رحم، تزریق و انواع دارو و دستگاه های آیو دی می باشند. در این بین برای افرادی که کلا قصد بارداری ندارند دو روش پیشگیری دائمی وجود دارد که شامل وازکتومی و توبکتومی باشد این دو روش قطعی و غیر قابل برگشت هستند . برخی روش های نظیر کاندوم علاوه بر پیشگیری از انتقال بیماریهای مقاربتی هم جلوگیری می کنند و اینکه می توانند از دو روش همزمان برای اطمینان بیشتر استفاده کنند.

مراقبت های بارداری

مراقبت های بارداری، سلامت مادر و کودک را تضمین می کند که بخشی از این مراقبت ها شامل تغذیه مناسب و پیش گرفتن عادت های خوب در دوران بارداری، آزمایشات به موقع و مراجعات مرتب به پزشک، کنار گذاشتن عادت های غلط نظیر مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و … می باشد.

درمان ناباروری

درمان ناباروری با توجه به علت آن متفاوت است در برخی موارد ممکن است بیماریهای پیش زمینه منجر به ناباروری شود و درمان این بیماری ها به درمان ناباروری هم کمک کند. مهمترین عواملی که سبب ناباروری در زنان می شود شامل آسیب دیدن لوله های رحم، تغییرات هورمونی، مشکلات رحم، مشکلات دهانه رحم و … می باشد.

به طور کلی روش هایی نظیر درمان های دارویی، تلفیق داخل رحمی یا iui، لقاح خارج از رحم یا ivf، میکرواینجکشن یا icsi، لاپاراسکوپی، هیدروسکوپی، روش gift و zift، اهدا کردن تخمک و رحم درمان های قابل انجام برای ناباروری هستند  از روش های تشخیص ناباروری در زنان می توان به ازمایش خون برای بررسی سطح هورمون ها، نمونه برداری از دیواره رحم، سونوگرافی واژینال یا عکس رنگی رحم، عمل لاپاراسکوپی اشاره کرد.


متخصص زنان در کرج

یکی از تخصصی های پزشکی که افراد برای مراجعه به آن ها به منطقه جغرافیایی اهمیت خاصی می دهند، متخصصین زنان است، زیرا خانم های باردار و برخی از مشکلات و بیماری های حوزه زنان باید دائما پیگیری و کنترل شود ، همانطور که گفته شد به خصوص خانم های باردار به دلیل وضعیت جسمانی و وضعیت جنین، بهتر است در محدوده اطراف خود به دنبال دکتر خوب باشند، تا کمتر در رفت و آمد باشند، بنابراین یکی از مهمترین اولیت ها برای یافتن یک متخصص زنان، منطقه جغرافیایی است، اما فاکتورهای مهم و تعیین کننده ی دیگری از جمله مهارت و تجربه پزشک است که ممکن است اولویت محل را تحت تاثیر قرار دهد.


کلام آخر:

در این مقاله مجموعه ای خدمات رایج از جمله: لاپاروسکوپی، میومکتومی، لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، بارداری و زایمان و… نحوه انجام آن توضیح داده شد. اما علاوه بر لزوم کسب آگاهی درباره این خدمات باید نکته مهم دیگری را نیز یاد آور شویم، اغلب افراد زمانی که با مشکل و بیماری روبه رو می شوند و یا برای نظارت بر باروری و عمل زایمان خود به دنبال متخصص زنان خوب در محدوده جغرافیایی خود هستند، اما توصیه می شود اولویت را بر مهارت و میزان تجربه پزشک خود بگذارید و سپس محدوده جغرافیایی را مد نظر قرار دهید، تا بهترین تشخیص، بهترین شیوه درمانی برای شما اتخاذ گردد.

(Visited 283 times, 1 visits today)
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک