خانه » مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

آیا با مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن آشنایی دارید؟  تزریق چربی به واژن یکی از اقدامات زیبایی بانوان است که طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله سعی داریم در ارتباط با مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن بانوان اشاره کنیم. همچنین در ارتباط با ماندگاری و نباید های بعد از تزریق چربی به واژن نیز خواهیم گفت. اگر شما هم این راه را برای جوانسازی واژن خود انتخاب کردید، این مقاله را بخوانید تا نکاتی که لازم است را در اینباره بدانید.  

دوران نقاهت تزریق چربی به واژن چقدر طول می کشد؟

دوره نقاهت تزریق چربی به واژن کوتاه مدت است. از آنجایی که این یک اقدام کم تهاجمی است دوره نقاهت بعد از درمان کوتاه مدت خواهد بود. اما لازم است شما به منظور دریافت نتیجه بیشتر یک ماه مراقبت های لازم را انجام دهید. با این که درد توسط آنتی بیوتیک و مسکن ها کنترل خواهد شد اما برای حفظ نتیجه طولانی مدت لازم است این موارد را رعایت کنید.

اقدامات بعد از تزریق چربی به واژن

چرا تزریق چربی به واژن کم تهاجمی است؟

 • در این اقدام از چربی بدن خود مراجع استفاده می شود. بنابراین از پروتز های مصنوعی یا مواردی دیگر استفاده نمی شود و در نتیجه این انتفال امن تر است.
 • برای انجام این اقدام معمولا از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود. شما فقط بی حس خواهید شد و این عوارض ناشی از بیهوشی را از بین خواهد بود.
 • در این اقدام، مانند جراحی های پرتهاجمی واژینوپلاستی در واژن شما برشی ایجاد نمی شود. بنابراین خطر ابتلا به عفونت، باقی ماندن جای اسکار و مواردی ازاین قبیل از بین خواهد رفت.
 • در این اقدام زیبایی واژن شما بخیه نمی خورد.
 • با توجه به موارد ذکر شده در بالا می توان نتیجه گرفت در این جراحی دوران نقاهت کوتاه تر بوده و با وجود اینکه نتیجه ماندگار است، یکی از بهترین روش های زیبایی واژن بانوان به شکل تهاجمی معرفی شده است.

نباید های بعد از تزریق چربی به واژن شامل چه مواردی می شود؟

 • پس از تزریق به شدت از ماساژ دادن ناحیه ای که چربی به آن تزریق شده است، خودداری کنید.
 • در مدت دوران نقاهت خود از نزدیکی پرهیز کنید. بعد از یک ماه می توانید رابطه جنسی خود را از سر بگیرید.
 • لازم است اگر ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال می کنید، آن را مدتی به تعویق انداخته و به مدت یک ماه از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.
 • از دوش با آب داغ علی الخصوص در روز های ابتدایی تزریق برای جلوگیری از از بین رفتن حجم چربی تزریق شده خودداری کنید.
 • از نشتن به مدت طولانی و همچنین رانندگی خودداری کنید.
مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

آیا مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن ماندگاری نتیجه را بالا می برد؟

خیلی از کسانی که این اقدام را انجام می دهند، در پی آن هستند که بدانند آیا این روش دائمی است؟ برخی از کسانی که این تکنیک را تجربه کردند، می گویند که نتایج آن ها ماندگار نبوده و از بین رفته است. در صورتی نتایج انتقال چربی به بدن دائمی است. به این دلیل که در انتقال چربی، سلول های چربی منتقل خواهد شد. این سلول ها در محلی که پیوند خورده، رگ های خونی خود را برای توسعه، پیوند می دهند. در نتیجه ماندگاری چربی، سبک زندگی مناسب و همچنین حفظ وزن در عدم تحلیل سلول های پیوند خورده نقش اول را بازی می کنند.

بلافاصله پس از تزریق چربی به واژن چه کنیم؟

 • استفاده از کمپرس سرد در روز های ابتدایی به علت بهبود تورم و تسریع در دوران نقاهت بسیار کمک کننده است.
 • اگر متخصص زنان برای شما استفاه از گن ها را تجویز کرده است، لازم است تا یک ماه مرتبا از آن برای جذب استفاده کنید.
 • اگر علائم مشکوک و ناخوشایندی داشتید، سریعا ممتخصص زنان خود را در جریا ن قرار دهید.
 • بهتر است در روز های ابتدایی برای کاهش علائم و همچنین جذب بهتر استراحت کنید.

سخن آخر

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن باعث می شود عوارض جانبی آن را کمتر تجربه کنید. به این ترتیب می توانید برای استفاده از این تکنیک، برای جوانسازی و زیبایی، بهبود روابط جنسی و افزایش اعتماد به نفس استفاده کنید. این روش یک راه ایمن بوده و مزایای استفاده از آن باعث شده است کجه بانوان بسیاری از مزایای آن بهره ببرند.

دکتر فاطمه فیروزی متخصص زنان و زایمان و جراحی های زیبایی زنان در این زمینه به بانوان عزیز کمک خواهد کرد. اگر قصد تزریق چربی به واژن در شهر کرج را دارید از طریق شماره های تماس با ایشان ارتباط بگیرید.

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی متخصص زنان، زایمان و نازایی و دارای بورد تخصصی هستند، ایشان دکترای پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران نیز گذرانده اند. دوره تخصصی ایشان در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره های فلوشیپ لاپاروسکوپی زنان از ایران و سوییس می باشد، همچنین دوره های لیزر پزشکی از انجمن لیزر روسیه و المان و دوره اموزشی سونوگرافی زنان و سونوهیستروگرافی را گذرانده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن یک روش زیبایی برای زنان است. این پرکننده‌های مخصوص به لب‌های خارجی واژن (لابیا) حجم می‌دهد...

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *