خانه » آر اف (RF) واژینال و کاربرد آن در جوانسازی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

آر اف (RF) واژینال و کاربرد آن در جوانسازی

دستگاه RF یکی از تکنولوژی های جدید است که در راستای جوانسازی و زیبایی از آن بهره برده می شود. دستگاه های آر اف دو دسته هستند. دسته ای از آن ها برای پوست و دسته ای دیگر آر اف واژینال هستند. از دستگاه های آر اف واژینال برای زیبایی و جوانسازی اندام تناسلی زنان برای کاربرد های مختلفی استفاده می شود. این یک روش غیر تهاجمی در زیبایی زنان به حساب می آید. اگر شما هم قصد استفاده از این دستگاه را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

آر اف واژن چیست؟

آر اف واژینال یکی از روش های غیر تهاجمی تنگ کردن واژن است که با استفاده از امواج رادیویی و بدون ایجاد برش کلاژن سازی را در نواحی اندام تناسلی بانوان تقویت می کند. بنابراین کلاژن سازی در عمیق ترین نواحی اندام تناسلی زنان ایجاد می شود و بافت های شل و افتاده اندام های تناسلی بانوان بدون نیاز به ایجاد برش و بی حسی بازسازی می شود. سابقا برای تنگ کردن واژن از راهکار های جراحی استفاده می شد. استفاده از راهکار های جراحی موجب ایجاد ناراحتی های گستره و دوره نقاهت طولانی تر می شود. امروزه با تکنیک های جوانسازی واژن این مزایا افزایش یافته است.

آر اف واژینال

آر اف واژینال چگونه انجام می شود؟

برای انجام این اقدام زیبایی نیاز است پروپ دستگاه وارد اندام تناسلی بانوان شود. به این ترتیب با ایجاد گرما و حرارت داخل واژن بازسازی را بهبود می بخشد. این ستگاه درنواحی مختلف اندام تناسلی بانوان ایجاد سوختگی می کند. با بازسازی و ترمیم پوست و افزایش گردش خون، جوانسازی انجام می شود. برای انجام این اقدام و جلوگیری از عوارض احتمالی لازم است حتما به متخصص مراجعه کنید و مراقبت های بعد از RF را رعایت کنید.

مزایای دستگاه آر اف واژینال

به دلایل مختلف از زایمان و افزایش سن گرفته تا ژنتیک، واژن و بافت های اطراف آن ممکن است خاصیت ارتجاعی و قدرت خود را از دست بدهند. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنگ کردن واژن
  • سفید کردن واژن و از بین بردن تیرگی
  • درمان واژینیسموس
  • بهبود بی اختیاری ادرار
  • موثر در تقویت روابط جنسی و حل اختلالات ارگاسم
  • از بین رفتن خشکی واژن

بهره بردن از مزایای این درمان به تعداد جلسات بستگی دارد. همچنین مهم است اگر قصد دارید تنها به منظور خاصی از این درمان استفاده کنید، متخصص خود را در جریان بگذارید.

تعداد جلسات لازم برای استفاده از RF واژینال

چند جلسه برای بهره بردن از مزایای RF لازم است؟ حداقل تعداد جلسات استفاده از این درمان ۳ جلسه است. اما ممکن است بسته به هر شخص تعداد جلسات تا ۵ یا ۷ و یا حتی در برخی اوقات ۱۰ جلسه نیز ادامه داشته باشد. به این ترتیب شما می توانید در گذر زمان از مزایای این روش بهره مند شوید. همچنین فواصل زمانی مناسب بین هر جلسه را نیز متخصص برای شما مشخص خواهد کرد. انتخاب تعداد جلسه مناسب مهم است. در این صورت مزایای استفاده از آر اف واژینال برای شما ماندگار خواهد بود.

تنگی واژن با آراف واژینال

آر اف واژینال برای چه کسانی مناسب است؟

چه کسانی کاندید استفاده از دستگاه آر اف هستند و این اقدام زیبایی برای چه کسانی مناسب نیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بانوانی که در اثر افزایش سن، زایمان، دوران یائسگی، ژنتیک و یا روابط جنسی مکرر شدند، می توانند از کاربرد های  این دستگاه استفاده کنند. اما در موارد زیر توصیه نخواهد شد:

  • بانوانی که باردار هستند
  • بانوانی که ازدستگاه های داخل رحمی استفاده می کنند.
  • بانوانی که از بیماری های زمینه ای نظیر لوپوس رنج می برند.

اگر هر بیماری زمینه ای و یا پوستی دارید، لازم است قبل از درمان با متخصص خود مشورت کنید و در ارتباط با مناسب ترین راهکار درمانی در این زمینه از او سوال کنید. همچننین لازم است بدانید در طول جلسات درمان با آر اف شما نباید رابطه جنسی واژینال داشته باشید.

سوالات متداول

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی

دکتر فاطمه فیروزی متخصص زنان، زایمان و نازایی و دارای بورد تخصصی هستند، ایشان دکترای پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران نیز گذرانده اند. دوره تخصصی ایشان در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره های فلوشیپ لاپاروسکوپی زنان از ایران و سوییس می باشد، همچنین دوره های لیزر پزشکی از انجمن لیزر روسیه و المان و دوره اموزشی سونوگرافی زنان و سونوهیستروگرافی را گذرانده اند.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن در کرج

تزریق ژل به واژن یک روش زیبایی برای زنان است. این پرکننده‌های مخصوص به لب‌های خارجی واژن (لابیا) حجم می‌دهد...

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *